Przekazanie samochodu pożarniczego w Radziejach.

Dnia 17 czerwca przed siedzibą Ochotniczej Straży Pożarnej w Radziejach odbyło się przekazanie samochodu pożarniczego marki Renault Master. Uroczystość swoją obecnością zaszczycili : Wicestarosta powiatu węgorzewskiego Krzysztof Kołaszewski, Burmistrz Węgorzewa Krzysztof Piwowarczyk, przedstawiciel nadleśnictwa Giżycko Kazimierz Załęski, przedstawiciel Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska Janusz Pabich, przedstawiciel Rady Powiatu Andrzej Kruk, Komendant Powiatowy PSP w Węgorzewie st. bryg. Tomasz Lacki,  proboszcz parafii Radzieje ks. Tomasz Lalak, przedstawiciele OSP z gminy Srokowo oraz gminy Węgorzewo oraz bardzo licznie przybyła lokalna społeczność. Po przekazaniu kluczyków druhowi Marcinowi Mozyro, poświęcenia pojazdu dokonał proboszcz tutejszej parafii. Druhny i druhowie z Radziej składają wielkie podziękowania wszystkim tym, którzy  przyczynili się do zakupu tego pojazdu.

Nowy sprzęt w OSP

Nowy sprzęt z dotacji KSRG w jednostkach OSP

Jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych włączonych do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego z terenu powiatu węgorzewskiego w okresie od 1 marca 2013 r. do 30 listopada 2013 r. realizowały zadanie publiczne pt. „Zapewnienie gotowości bojowej jednostki ochrony przeciwpożarowej włączonej do krajowego systemu ratowniczo-gaśniczego”.

Na realizacje zadania jednostki OSP Budry, OSP Perły, OSP Pozezdrze i OSP Radzieje otrzymały łącznie od Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej dotacje w wysokości 78 690 zł. Największą część tej kwoty stanowi dotacja dla OSP Perły na zakup hydraulicznych narzędzi ratowniczych. Za kwotę 46 000,00 zł. strażacy z Pereł doposażyli swoją jednostkę w zestaw narzędzi hydraulicznych Lukas składający się z pompy hydraulicznej, nożyc, rozpieracza ramieniowego oraz zestawu bloków i klinów oraz sprzętu do usuwania szyb hartowanych. Ponadto do Pereł trafiła nowa piła do stali i betonu Stihl. Z kolei strażacy z OSP Budry dotację przeznaczyli m.in. na zakup sprzętu oświetleniowego i sprzętu łączności. Podobnym tropem poszła jednostka OSP Radzieje. Ponadto ochotnicy z Radziej zakupili 2 szt. aparatów powietrznych Fenzy. Jednostka OSP Pozezdrze kolejny rok inwestuje w ratownictwo wodno-lodowe. Po zakupie w ubiegłym roku pneumatycznych sań ratowniczych w tym roku zakupiono 2 kpl. ubrań do pracy w wodzie oraz dodatkowy osprzęt do sań. Wszystkie jednostki OSP KSRG z terenu powiatu węgorzewskiego doposażyły się w sprzęt do ochrony przed upadkiem z wysokości. Dzięki tym środkom finansowym w znacznym stopniu została zwiększona gotowość bojowa jednostek OSP włączonych do KSRG.